Op 9 februari 2025 werkt Gaia Sira 16 jaar aan Integrale vitaliteit & duurzaamheid in nieuwe bewuste vormen van leven en werken
Gaia= aarde, Sira = buiging in de vorm van een kom; moederschoot; schild; bron.
Stichting Gaia Sira werd op 9 februari 2009 opgericht.
“Uiteindelijk is het niet de natuur die hulp nodig heeft, het is de mens” (Michael Roads).
Boodschap van Moeder Aarde van 2023 via de Kogi/Kaggabba indianen, zie https://www.youtube.com/watch?v=DbEVqZEDzPQ
Gaia Sira is een platform en beoogd (onderzoeks)centrum voor het onderzoeken, experimenteren en leren vanuit een integrale visie. We werken aan integrale vitaliteit, in landbouw, voeding, gezondheid en energie.
Het gaat om het verbinden van diverse vormen en disciplines om doorbraken naar een andere wijze van denken en functioneren, ook vanuit een andere bewustzijnslaag. Het gaat om zelf experimenteren en ook wetenschappelijk onderzoek doen. Het gaat om werken vanuit Mode 2 science: wetenschap die interdisciplinair denkt en werkt aan grenzen tussen disciplines en aan de rand van disciplines. Mode 1 science werkt vanuit disciplines en hanteert daartussen een strikte scheiding.
We werken aan andere manieren van denken en werken die holistisch zijn, ofwel kwantum-denken: zie o.a. deze film over de Indiase Vandana Shive over de kracht van kwantumdenken: https://www.youtube.com/watch?v=b4t8Xt_QqGE
Alle activiteiten spelen in op ons veranderende wereldsysteem en veranderend bewustzijn. Momenteel vallen veel oude zekerheden weg. Er ontstaat er een breed scala aan nieuwe werkwijzen op vele gebieden, vooral van onderop, zoals de vele vormen van stadslandbouw en anders met voedsel en landbouw omgaan, eigen voedselbossen energieopwekking in energie coöperaties, thuiszorg, andere geneeswijzen, aandacht voor regionale economie en regionale munten, persoonlijke groei en bewustzijnsontwikkeling etc. Het is nu tijd voor onderwijs over en onderzoek naar nieuwe wijzen van functioneren die meer in balans zijn met mens en aarde. Gaia Sira stimuleert samenwerking vanuit die nieuwe werkvormen en het integreren van verschillende soorten kennis en bevordert out-of-the-box oplossingen.
Gaia Sira heeft een eigen model dat duurzaamheid in verband brengt met persoonlijke zingeving. Uitgangspunt is dat duurzaamheid alles te maken met ons innerlijk: geïntegreerde duurzaamheid. Dat is een combinatie van duurzaamheid en spiritualiteit. Duurzaamheid is voor Gaia Sira de mate van balans in het denken, beleven, handelen en organiseren van het leven in relatie tot onze omgeving, zingeving, samenzijn, welbevinden en de toekomst. Spiritualiteit is voor Gaia Sira de bewuste zoektocht naar het ontdekken wie je ten diepste in essentie bent en het ernaar gaan leven. Als wij in balans komen in onszelf kunnen we de wereld ook in balans brengen.
In memoriam: Jan Diek van Mansvelt
Tijdens onze vakantie 2024 overleed Jan Diek van Mansvelt, voorzitter van onze Raad van Toezicht en grote inspiratiebron. Zie over Jan Diek bijgaande link van de BD vereniging: https://bdvereniging.nl/nieuws/in-herinnering-jan-diek-van-mansvelt-1-febr-43-22-juli-24/
Ruur Boersma en Marijke Kuipers schreven een bericht over hem:
"Jan Diek was als voorzitter van onze Raad van Toezicht een grote inspiratiebron voor veel van ons werk. Hij noemde onze kwantum landbouw cursussen, die met Henk Kieft ontwikkeld zijn, BD+ kennis, omdat het om holistische methoden ging die het hele landbouw- en voedselproces vitaler maakten. Hij heeft ons ook paar prachtige workshops gegeven over de verschillende groeiprocessen waar hij ons meenam in zijn verwondering, zoals over zijn laatste boek. We gaan deze lieve, wijze man erg missen en werken verder in zijn geest."
Welke activiteiten spelen er?
1. Gaia Sira is momenteel actief onderdeel en mede-aanjager van de Community Vitaal Voedsel, waarvoor momenteel een website in ontwikkeling is: https://vitaal-voedsel.nl.
In deze community komt onze kennis van de kwantumlandbouw ook aan bod maar ook van de vele partijen die daar onderdeel van zijn. Onze stichting dient tijdelijk als voertuig voor aanvragen voor die community maar er komt een andere organisatie voor.
Momenteel bestaat de community uit een actieve kern van ongeveer 40 personen met daaromheen een groeiende kring van nu 150 betrokken volgers. De kern bestaat uit mensen vanuit verschillende typen organisaties en met een rijke variëteit aan competenties:
- Boeren en tuinders
- CSA’s, o.a. Herenboeren
- Landbouwkundige adviseurs
- Voedingsdeskundigen, trainers
- Onderzoek, o.a. Louis Bolk Instituut
- Onderwijs: o.a. Aeres Hogeschool, Universiteit van Utrecht en stichting Gaia Sira
- Organisatieontwikkeling, financiering en projectuitvoering, o.a. Happyland, Amped, Louis Bolk Instituut
2. Er is een nieuwe cursus kwantumlandbouw 2024-2025 vanaf 19 april, de introductiedag met Henk Kieft. Basis van de curus is het nieuwe online boek van Henk Kieft: boek kwantumlandbouw!
Voorbeelden van kennis in de kwantum landbouw zijn ook te vinden op Gaia Campus
3. We doen mee met het Aeres project over bedrijfsopvolging in de agrarische sector, met bedrijfsopstellingen voor jonge boeren.
Boeken uit ons netwerk
Een boek uit van Henk Kieft en Sander Funneman: Stralende Bomen.
Waarom dit bomenboek? Er zijn al zoveel prachtige boeken over bomen verschenen. Wat die boeken met elkaar gemeen hebben is dat ze fysieke aspecten beschrijven. Dit boek gaat echter over een minder bekende kant van bomen: de energetische kant. Want bomen zijn ook elektromagnetische wezens die stroom opwekken, signalen uitzenden en elektrisch met elkaar verbonden zijn. Met andere woorden, dit boek gaat over stralende bomen. Het plaatst ze in een grotere context waardoor de fysieke manier van kijken naar de natuur begint te kantelen en plaats maakt voor een bio-elektrische visie op het hele ecosysteem. Het kennis nemen daarvan is essentieel zodat, met de sterke toename van kunstmatige stralingsbronnen, de elektrische realiteit van de natuur niet over het hoofd wordt gezien. Deze extra uitgave van het boek heeft een harde kaft en de meeste illustraties zijn uitgevoerd in kleur.
Verkrijgbaar via https://www.bruna.nl/boeken/stralende-bomen-9789464654424
Nog een mooi boek uit ons netwerk! van Jan de Dood, te verkrijging voor kortingscode, ook voor gratis verzending
Hoe bijzonder is het als de zakelijke werkelijkheid en de wereld van spiritualiteit elkaar raken? Hoe zij elkaar niet blijken uit te sluiten, maar integendeel zelfs bijzonder blijken aan te vullen en te versterken.
https://obeliskboeken.nl/boek/de-toekomst-over-leven
Meino Smit heeft een perspectief voor de landbouw geschreven in 2040,
te bestellen bij de uitgever Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., kosten € 34,40
Boek van o.a. Henk Kieft, met Wetenschapplijk Platform EMF Nederland: Straling van alle kanten bekeken.
Elektromagnetische straling
Prijs is € 26,50 voor de paparback versie, bestel hier. Ook is er een ebook-versie gepubliceerd. De verkoopprijs daarvan is € 8,- bestel hier.
Kwantum landbouw
Henk Kieft organiseerde met Gaia Sira de cursus kwantum landbouw, de hij internationaal ook geeft en dan genaamd "quantum based agriculture". Zie hier een uitgebreid interview met Henk Kieft voor "Nieuw Voer" over kwantum landbouw zie interview. Voor een kortere uitleg van wat dit is zie http://gaiacampus.com.
En meer over Henk Kieft op http://lisettevanderwel.nl/kwantum-landbouw-verkenning-van-een-energetisch-wereldbeeld/ In november 2020 wilden we weer starten met ene eniuwe serie kwantum landbouw dagen. Vanwege corona hebben we dat voorlopig uitgesteld naar (hopelijk) voorjaar 2021.
Het Engelstalige boek over kwantumlandbouw is bij Gaia Sira te verkrijgen: Quantum leaps in agriculture van Henk Kieft! https://gaiacampus.com/category/books/
Het boek kost € 37,90.
Henk en Eline Kieft schreven ook het boek "Integraal denken en doen", n.a.v. het gedachtegoed van Jaap van Bruchem, te bestellen bij http://www.boekenbestellen.nl/boek/integraal-denken-en-doen/9789090301099
Daarnaast verscheen er een boek van een van onze kwantumlandbouw begeleiders, Frank Silvis:
Frank Silvis is zijn hele leven al bezig met water. Na zijn ingenieursstudie Civiele Techniek in Delft zag hij allerlei soorten water in technische en managementfuncties. Bij Grondmechanica Delft werkte hij met grond-, zee- en rivierwater. Bij BDG in Zwolle met koel-, blus- en afvalwater. En tenslotte als regiodirecteur bij Vitens met het voor de gezondheid van de mens zo belangrijke drinkwater. Daar begon hij zich af te vragen hoe vitaal en zuiver ons drinkwater eigenlijk is.
Want naast de bekende fysische en chemische eigenschappen blijkt water namelijk ook te beschikken over energetische eigenschappen. Dat bracht hem op het spoor van allerlei bekende (en minder bekende) waterpioniers waaronder Viktor Schauberger en Masuro Emoto. Met behulp van de radiësthesie begon hij zelf water te onderzoeken en kwam pas gaandeweg echt ‘in contact met water’. Dat was het begin van een inspirerende zoektocht naar zijn eigen bestemming met tal van synchroniciteiten.
Nieuwsgierig geworden?
Een leesfragment is hier te lezen, ook is hier te bestellen: In contact met water . Dit boek is ook te bestellen via https://obeliskboeken.nl/boek/in-contact-met-water.
En ook zullen we één van de kwantumlandbouwdagen met Frank invullen.
Daarnaast heeft de voorzitter van onze Raad van Toezicht, Jan Diek van Mansvelt, een boek uitgebracht:
Wonderen van Ontwikkeling presenteert een respectvolle blik op ontwikkelingen in de levende natuur die als dienende partner van mensen verschijnt. De plant vertegenwoordigt hier de natuur. Nauwkeurige waarneming van het groeiproces bij planten levert een verrassende ontdekking op: je kunt zo ook kijken naar ontwikkelingen bij de mens én zijn projecten. De knoop blijkt daarbij centraal te staan: hij kondigt metamorfose aan. Metamorfose is de ultieme kunstgreep van het wezen om aan stilstand te ontkomen en ontwikkeling te bewerken. Dit boek is een poging het wezen aan het werk te zien. Te bestellen via: https://uitgeverijvanwarven.nl/wonderen.
Kringlooplandbouw
Vanaf 2018 is Gaia Sira intensief betrokken bij het verspreiden van het gedachtengoed van Kringlooplanbdouw via de film Winst met kringlooplandbouw, zie https://www.gaiasira.nl/index.php/wetenschap-kennisontwikkeling/kringlooplandbouw. Meer info of een voorstelling bij u? Mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Activated Stabilised Oxygen
Ook doet Gaia Sira verkennen onderzoek naar Activated Stabilised Oxygen. Interesse? Kijk op Activated Stabilised Oxygen